Opustil nás Pepa Mrkos

{jcomments off}
Opustil nás Pepa Mrkos

Každý s tím počítá, ale zastihne nás to vždy nepřipravené. Z toho důvodu jsme zde, abychom se rozloučili s panem Josefem Mrkosem. Jeho život byl velmi činorodý a pestrý. Téměř celou profesní kariéru pracoval v Královopolské strojírně Brno. Rodák z Malhostovic spojil svůj celý život s Tišnovskem. Zde vyrůstal a založil rodinu. Kromě rodinného života, naplňovaného dětmi a vnoučaty, byl jeho velkou láskou sport.

 

Josef MrkosPo desetiletí bylo jeho jméno spojeno s volejbalem nejen na Tišnovsku, ale na celé jižní Moravě. Jako hráč působil v ligových týmech v Brně a Tišnově, dále v Drásově a Kuřimi. Spojení s Drásovským volejbalem bylo nejen hráčské, ale později i trenérské. Od konce padesátých let až do posledních dnů se sem opakovaně vracel, aby zde od roku 1997 zůstal na trvalo jako velmi úspěšný trenér.

Jeho přínos volejbalu byl oceněn nejvyšším svazovým vyznamenání medailí Otakara Koutského a čestným členstvím jihomoravského krajského svazu. Za jeho práci mu byla udělena i cena obce Drásova.

I když čas mnohé zahojí, po takových osobnostech zůstává nejen v rodině prázdné místo. Za všechny a za všechno ti naposledy děkujeme. Čest Tvé památce.