Zleva nahoře: Pavel Dvořák (trenér), Michal Jaroš, Lukáš Brídl, Adam Malášek, Jaromír Uher, František Lavička, Zdeněk Balík a Dominik Jaroš

Zleva dole: Jakub Olšar, Tomáš Kubernát, Václav Jelínek, Ondřej Hökl a Dominik Havlík

Chybí: Jakub Řehák

Jméno hráče

Výška

Věk

Specializace

Brídl Lukáš 189 39 univerzál
Řehák Jakub 185 24 smečař
Kubernát Tomáš 180 32 nahrávač
Hökl Ondřej 180 37 nahrávač
Jaroš Dominik 186 20 blokař
Jaroš Michal 186 19 smečař
Uher Jaromír 200 43 blokař
Jelínek Václav 183 25 libero
Lavička František 191 26 blokař
Malášek Adam 200 24 blokař
Olšar Jakub 183 24 smečař
Havlík Dominik 183 25 blokař
Balík Zdeněk 190 30 univerzál
Dvořák Pavel   57 trenér

 

Poslední druholigový ročník patřil mezi naše nejúspěšnější. Po celou sezonu jsme bojovali o třetí místo se Šlapanicemi, Morávkou a ostravským Blue Volley. Díky velmi vydařené odvetné části, kdy mužstvo zvládlo zápasy s přímými konkurenty a dokázalo se vyhnout ztrátám s týmy ze druhé poloviny tabulky, patřilo místo na pomyslných stupních vítězů nám.
Po skončení soutěže došlo v kádru k několika změnám. Univerzál Petr Pospíšil se rozhodl vstoupit do stavu manželského a v kariéře bude pokračovat v SSK Břeclav. Svoje působení v týmu ukončil smečař Ondřej Mach. Po třech letech strávených v Tesle Brno se do kádru vrací náš odchovanec, blokař Adam Malášek. Smečař Michal Jaroš se definitivně přesunul do kategorie mužů, jeho bratr blokař Dominik zůstává v kádru formou střídavého startu.
Ke změnám došlo i v naší soutěži. Sestoupili z ní VK Lanškroun a Sokol Česká Třebová. Nahradí je Sokol Brno - jih a Sokol Palkovice.
Jaký bude následující ročník 2. ligy? Favority budou stejně jako loni TJ Holubice a Volejbal Ostrava. Do celku Sokola Brno-jih přestoupilo několik hráčů prvoligové Tesly Brno, nebude se tedy jednat o typického nováčka. V době vzniku tohoto článku nejsou ještě známy soupisky, sílu jednotlivých mužstev je tedy těžké odhadovat.
My víme, že obhájit skvělé třetí místo bude nesmírně těžké. Chceme se na soutěž dobře připravit, pohybovat se v horní polovině tabulky a předvádět kvalitní, bojovný a dobře organizovaný volejbal. Začátek sezony máme velmi těžký. V prvním dvoukole se doma utkáme s Volejbalem Ostrava a o týden později cestujeme na horkou půdu do Palkovic.

Miroslav Řezník, předseda oddílu