Mládež - 3. kolo žáci, 2. kolo kadeti a 4. kolo žačky

Mládež - 3. kolo žáci, 2. kolo kadeti a 4. kolo žačky 

26.11. - 3.kolo KP starší žáci

Stejně jako v předchozím kole hráli žáci ve skupině, kde nebylo výrazného favorita. I proto získali stejný počet bodů jako postupující Vyškov. Ten je porazil tiebreaku o 3 míče. Stále se hrou nedostali na úroveň, která se na začátku sezony od nich očekávala. V družstvu je zatím patrný výkonnostní rozdíl mezi hráči. Po odchodu starších do kadetů, mladší z loňského B družstva se neprosazují. Postup do první skupiny KP (o 1. až 4.místo) budou mít v příštím kole obtížný, protože do jejich skupiny sestoupil Volejbal Brno. Překvapivě působí setrvání Letovic v nejvyšší skupině. Družstva, které drásovští žáci předtím poráželi.


Výsledky 3.kola:
VS Drásov - Volejbal Vyškov 1 : 2
VS Drásov - Minerva Boskovice 2 : 0
VS Drásov - Sokol Bučovice 2 : 0

 

27.11. - 2.kolo KP kadeti

Zápasy se hrály v nové hale v Kojetíně, dokončené v loňském roce. Hala má 3 volejbalová hřiště s bezvadným povrchem a stejně kvalitní i zázemí. Radost se podívat i hrát tam. Horší již to bylo s výkonem našich kadetů. Ve skupině byl jasným favoritem Sokol Brno I a svým výkonem to potvrdil. Drásovští budili dojem, že se sešli poprvé po dvouměsíční pauze. Byli nesehraní a „nevyhraní“. Bez příjmu servisu a následné absenci útoku se v této kategorii již hrát nedá. Vítězství nad Šlapanicemi bylo víceméně povinné, soupeř hrál sice snaživě, ale místy až naivně. Snad tedy příště.

Výsledky 2.kola :
VS Drásov - Sokol Brno I 0 : 2
VS Drásov - Sokol Kojetín 1 : 2
VS Drásov - Sokol Slapanice 2 : 0

 

3.12. - 4.kolo KP žákyně

Ani nové dresy nepomohly našim žačkám ukázat v Ivančicích, že dovedou hrát trochu lepší volejbal. Po sestupu ze třetí skupiny (hraje se o 9. až 12.místo) po tomto kole sestoupily až do páté skupiny (hraje se o 17. až 20.místo). Po úspěšné kvalifikaci a prvních v celku úspěšných kolech nyní mají sérii 8 porážek z 9 utkání.

Snad jen Nikola a Zuzka se přiblížily k tomu, co odpovídá průměru v této soutěži na jejich postech. Hráčky, které měly útočit, dávaly soupeřkám míče zadarmo. Neřešitelným problémem byl příjem soupeřova podání. A když se k tomu přidaly i začátečnické chyby při odehrávání míčů v poli, žádný dobrý výsledek nebylo možné očekávat. Jak ve volejbalu, tak i v ostatních sportech platí, že nejčastěji se prohrává vlastními chybami a malým soustředěním na hru. Je tedy potřeba zabrat - každá hráčka zvlášt a všichni dohromady.

Výsledky 4.kola :
VS Drásov - Volejbal Vyškov A 1 : 2
VS Drásov - Slovan Ivančice 1 : 2
VS Drásov - Sokol Předklášteří 0 : 2

 

Emil Čupera