5. kolo KP starší žákyně 17.12.2017

Po čtyřech kolech, ve kterých holky vítězily a postupovaly, je čekaly ve Znojmě soupeřky z první skupiny přeboru – domácí Znojmo, Břeclav a KP Brno. V utkáních se všemi soupeřkami se ukázalo, že úroveň těchto družstev je oproti družstvům z nižších skupin „někde jinde“. S Břeclaví jsme prohráli vcelku hladce, první set s KP byl vyrovnaný, dokonce do stavu 14:10 se vedlo. Druhý set byl ale plně v režii soupeřek. Šancí udržet se v první skupině byl jedině zápas s domácím Znojmem, který skončil v tie breaku 15:12 pro soupeře.

Udržení se v nejvyšší skupině by bylo zřejmě velkým překvapením, a to nejen pro kvalitu soupeřek, ale i proto, že holkám totálně odešla přihrávka. To mělo za důsledek naši hru celkově bez útočných akcí a taková bezzubá hra prostě na soupeřky nestačila.  Cílem proto zůstává kvalitně odehrát příští kolo ve druhé skupině a posunout se v průběžné tabulce přeboru opět výše.