3. kolo KP starší žákyně 4. 11. 2017

3. kolo KP starší žákyně 4. 11. 2017

Průběh tohoto kola, které se hrálo ve Znojmě, silně připomínal průběh kola předchozího. Prvá dvě utkání byla bez problémů, holky hrály koncentrovaně, nebylo mnoho vlastních chyb, jejich volejbal byl pohledný a bylo vidět zvládnutý herní systém.

 

Nikola uplatňovala prohozy po lajnách a Zuzka měla přesnou nahrávku. Dobrou práci odváděla Katka V. Nad Znojmem i Slavkovem holky zvítězily 2:0, když soupeřky nepouštěly vůbec do vedení. Snad jen v útoku mohly být agresívnější.

Stejný průběh měl i první set posledního utkání proti Kr. Poli, s jistotou v něm zvítězily. Pak však přišel zlom, holkám se nedařilo vůbec nic, vyráběly vlastní chyby na jednoduchých míčích, dávaly soupeřkám míče zadarmo. Z tohoto výpadku se až do konce nedokázaly vzpamatovat a podlehly 1:2. Je dlužno dodat, že Kr. Pole se vypjalo k velmi dobrému výkonu, nejlepšímu ten den. Možná, ještě více než pro hráčky, šlo o prestižní zápas pro jejich trenérku.

Po konečném  pořadí – 1.Drásov 7b., Kr. Pole M 6b., Slavkov 4b. a Znojmo C 1b.

Holky opět postoupily, tentokrát již do druhé nejvyšší skupiny v přeboru, tj. mezi 8 nejlepších. Po třech vítězných kolech nyní bude velkým úspěchem se v druhé skupině udržet. Je to reálné, pokud dokáží navázat na převážně dobré výkony z předchozích kol a odstranit co nejvíce herních výpadků. Mají na to.

 

Emil Čupera