1. kolo KP starší žákyně 7. 10. 2017

1. kolo KP starší žákyně 7. 10. 2017

Do Drásova přijela družstva - DDM Kuřim, Sokol Jehnice A a Lokomotiva Břeclav B. Všechna utkání Drásov vyhrál  2 : 0. S Kuřimí a Břeclaví snadno, vyrovnanější byl zápas s Jehnicemi, které byly vydatně posíleny hráčkami z VK Kr. Pole.

 

Cesta k vítězství vedla přes dobrý herní systém, ze kterého bylo patrno, že celé družstvo táhne za jeden provaz a chce vyhrát, i když se chvilkami nedaří. Jednoznačně měl Drásov dobré, agresívní podání, s kterým si soupeřky nevěděly rady. To, co předvedla na podání Hana bylo unikátní. Takový servis žádné soupeřky neměly.

Dařil se nám i příjem, takže nahrávačky si to mohly jen chrochtat. Baďa s Hanou splnily roli útočnic. Baďa s výškovou převahou nad bloky dobře přes ně sklepávala, méně již se dařil přímý útok. Hana překvapila i dobrým příjmem podání, možná pomohly i dlouhé rukávy pod dresem. Na útoku by měla jít ještě výš, zatažení rukou i razance je v pořádku.

Katka V. a Zuzka odvedly přesně to, co je předpokladem dobrého útoku. Zuzka opět dobrá v poli, ale i zásahy na bloku. Katka dobře "ulívala z druhé", ale ne vždy na ni dostatečně vyskočila. Tradičně spolehlivá Nikča ve své hře využila všechny útočné prvky, se "střelbou prsty po lajně" si nikdo nevěděl rady. Katka P. hrála jen první zápas proti Kuřimi – hrála s nasazením bez hrubých chyb, je dobrou hráčkou do základu. Aďa K. se neustále lepší, pouze někdy na příjmu či mezihře v poli musí odstranit některé "blikance".

Zápasy s Kuřimí i Břeclaví umožnily vystřídat postupně všechny hráčky z lavičky. Jak se samy přesvědčily, musí se ještě hodně dotáhnout k hráčkám základní šestky. Rozhodně však šly do hry se snahou toto naplnit. Celkově zhodnoceno – holky všechno vyhrály, protože ze všech družstev vyrobily málo vlastních chyb.

 

Emil Čupera