Zhodnocení roku 2015 mládeže VS Drásov 2015

Zhodnocení roku 2015 mládeže VS Drásov 2015

S nadcházejícím příchodem nového roku můžeme zhodnotit první polovinu volejbalové hráčské sezóny.

Připomínám, že v soutěžích ČVS máme jedno kadetské, dvě žákovská, jedno družstvo žákyň a několik  minivolejbalových týmů, což historie mládežnického volejbalu v Drásově nepamatuje. Tedy sečteno a podtrženo přes padesát mladých adeptů volejbalu, na jejichž výchově se podílí osmičlenný tým trenérů. Začneme od nejmenších…………

 

MINIVOLEJBAL   ZŠ TGM Drásov

Po loňském „zkušebním“ školním roce, kdy jsme začínali se 3-mi dětmi a končili se 13-ti dětmi na úrovni „žlutého“ minivolejbalu, tedy volejbalu pro nejmladší kategorii, jsme na začátku letošního školního roku nabídli dětem možnost přihlásit se do kategorií „žlutý“ (1.a 2.třída), „oranžový“ (2. a 3. třída) a „červený“ (3. a 4.třída). Nabídku jsme mohli rozšířit díky tomu, že se do týmu trenérů podařilo získat další trenérky, a to Ivanu Severinovou a Beatu Olšarovou. Dětí se letos v září přihlásil velký počet a při 30-ti přihlášených dětech jsme museli vyhlásit „stop stav“. Důvodem byl nedostatek prostoru (momentálně trénujeme současně na 2 hřištích spolu se staršími žačkami), nedostatek míčů a také nemožnost věnovat se dostatečně kvalitně všem dětem. Trénujeme 2x týdně, vždy 1,5 hodiny. Děti chodí na tréninky opravdu s velkým nadšením, absencí je minimum. V letošním školním roce jsme se již zúčastnili dvou turnajů v rámci jihomoravského kraje a získali i jedno celkové vítězství, další turnaj nás čeká 13.12.2015. I když historie barevného minivolejbalu je v Drásově zatím krátká, daří se nám dosahovat srovnatelných výsledků jako u oddílů, které mají mnohaletou tradici. Protože se blíží konec roku, připravili jsme pro děti a jejich rodiče společný mikulášský turnaj rodičů s dětmi.                                  

                                                           Andrea Obručová

 

JMP7T – pohár sedmých tříd ZŠ TGM Drásov

Minivolejbalistky z minulé sezóny nyní startují v Poháru 7.tříd, kde jsou již skutečnými volejbalistkami a hrají dospěláckým šestkovým systémem. V jejich soutěži startuje celkem 23 družstev z Jihomoravského a Zlínského kraje. Družstva jsou rozdělena podle výkonnosti do 6-ti skupin, ve kterých se hraje o celkové pořadí na konci sezóny. Po kvalifikačním turnaji v Brně začalo dívčí družstvo ve skupině o 9-12.místo v Břeclavi, kterou vyhrálo. Tím postoupilo do bojů ve skupině o 5.-8.místo v Boskovicích, kde obsadilo druhé místo. Zatím jsou na průběžném 6.místě. Dobré umístění je důsledkem příkladné tréninkové morálky a docházky, zápasovému zápalu a kamarádské atmosféře v družstvu. Mnohé z toho někdy chybí u jejich vrstevníků v chlapeckých družstvech.

Minivolejbalisté i dívčí družstvo startují v soutěžích pod hlavičkou ZŠ TGM Drásov a kromě soutěží v rámci Českého volejbalového svazu (ČVS) se účastní i soutěží v rámci Asociace školských sportovních klubů (AŠSK), ve kterých se úspěšně prosazují.                                                              

                 Emil Čupera

 

INTERTECH VS Drásov - žáci 

Na začátku sezóny řešil kolektiv trenérů dilema, zda hrát s jedním družstvem a osmi náhradníky, nebo přihlásit do soutěže dvě družstva. Po zralé úvaze a souhlasu výboru jsme i přes větší finanční a časovou náročnost zvolili zřejmě správně.  Obě žákovská družstvastartují ve třináctičlenné skupině krajského přeboru JMK.

 

VS Drásov – žáci A

Základ družstva A, tvoří alternující hráči kadetského družstva a jsou doplněni žáky se zkušenostmi loňské a předloňské sezóny. Jejich umístění v tabulce odpovídá jejich výkonnosti i odhadům trenérů. V současné době jsou na pátém místě tabulky a se spřáteleným týmem z Letovic se přetahují o umístění v elitní první čtyřčlenné skupině. 

Sestava: Jaroš, bratři Pospíšilové, Mecerod, Odehnal, Špunar,  Rozman

JMZCI

  1. skupina   Volejbal Brno, Sokol Brno, ZŠ Znojmo-Přímětice, Letovice
  2. skupina  Intertech VS Drásov A , Sokol Bučovice, Ingstav Brno, Vyškov
  3. skupina  Sokol Šlapanice, Pegas Znojmo, Intertech VS Drásov B,

Volejbal Brno B, Lokomotiva Břeclav

 

19.12. odehrají obě družstva žáků poslední letošní kolo soutěže JMZCI.  Doufám že se Áčko předvede a opět vítězstvím ve druhé skupině postoupí do první čtyřky. 

VS Drásov žáci B  – osu družstva tvoří hráči z Předklášteří, kteří přestoupili a nebo jsou na hostování ve VS Drásov a jsou doplnění již zkušenějšími drásovskými žáky. Tento celek má před sebou ještě velký kus práce. Postavení na hřišti i všechny základní volejbalové techniky jsou jejich prvořadým úkolem.  To že se zúčastní mistrovské soutěže jim přinese řadu zkušeností, důležité je že hrají, snaží se a pracují na sobě. V tabulce jsou na konci třetí skupiny.

Sestava: Staněk, Rozsypal, Vojta, Pačista, Válka, Jůza, Ondruška 

 

INTERTECH VS Drásov – kadeti

Přihlášení družstva kadetů do juniorské soutěže v kraji Vysočina, se ukázalo jako výborný trenérský záměr. Toto mladé kadetské družstvo odehraje v kraji Vysočina více zápasů s kvalitními a hlavně s těžšími soupeři, což je pro volejbalový rozvoj družstva velmi důležité.  Počáteční obavy, že náš tým bude svými výkony za ostatními juniorskými celky pokulhávat byly rozptýleny již po úvodním kole.  Ukázalo se, že jsme schopni nejen držet krok se staršími a vyspělejšími hráči celků z Vysočiny, ale i občas někoho porazit.  Tým se sice pohybuje na konci tabulky ale současně má stejně bodů jako hráči z Třebíče a jen bodíky chybí na celek Jihlavy. Poněkud se nám vzdalují týmy Havl. Brodu (zatím bez porážky) a Žďáru nad Sázavou, kteří budou spolu bojovat o vítězství ve skupině.  Tým tvoří pět kadetů a doplňují ho v zápasech vždy tři nejlepší hráči ze starších žáků.   Rezervy týmu, na kterých musíme zapracovat jsou hlavně ve spolehlivosti servisu, na postavení bloku ale i v přítahu. Tvrdým oříškem pro trenéry je vytvoření optimistické a vítězné  hráčské atmosféry, dravosti a touhy po vítězství.

Sestava kadeti:

Lavička , Otáhalík, Horký, Plíšek, bratři Jarošovi a Pospíšilovi, Špunar, Mecerod

                      

 

 

                                                                                               

Blíží se Nový rok,  a proto přeji všem mladým volejbalistům i volejbalistkám úspěchy v jejich sportovních činnostech.  Poděkování patří kolektivu trenérů, volejbalovému výboru VS Drásov a v neposlední řadě všem kteří nás finančně i morálně podporují.     

                                                                                                                 Stanislav Slezák