Share

Muži 11. a 12. kolo VS Drásov 'B' - SK Rájec-Jestřebí 4.10.2014

Náš poslední domácí zápas podzimní poloviny soutěže jsme sehráli s týmem Rájce Jestřebí. Tohoto soupeře máme v lásce asi jako vegetarián maso. Ani ne proto, že by to byli elitní hráči naší soutěže, ale mají jinačí „superschopnosti“ kterýma dokážou znepříjemnit život. Kdo proti nim někdy hrál ví o čem mluvím. Každopádně ambice nemohly být nižší než 6 bodů.

 
VS Drásov 'B' - SK Rájec-Jestřebí 3:1(17,-23,13,22) a 3:1(16,19,-22,16)

1.zápas
Hráli jsme na antuce, meteorologové nás sice nalákali na pěknou slunečnou sobotu nicméně realita byla jiná, slunko nikde a poměrně slušná zima. Tohle nejvíc zaskočilo Paťka, kterej čekal až se oteplí a tak dojel s půlhodnovým zpožděním. Co se týče zápasu není moc o čem povídat. Rájec má tradici, pokud se prohrává o 5 a více bodů tak set vypustí a pouze se dohrává, to byl případ 1. a 3. setu. Ve 2. a 4. setu jsme naproti tomu my předvedli velkou marnost na útoku, žádnej bod blokem a tolik chyb na podání až hanba. Naštěstí jsme 4. set doklepali do konce a mohli jsme si oddechnout a vychuntnat si první vítězné kolečko.

Sestava: N: pepa JAKUBernát B: Patěk, Mára Gáma U: Radim s Bejkem S: Bejk s Radimem a já L: Míra BENYšuj

 

2.zápas
Zamíchali jsme sestavou na libero nastoupil Ráďa místo Míry a na blok Gáma s Paťkem. Hra však měla stejný průběh. Nehráli jsme sice nějak přesvědčivě, ale povedlo se nám udělat vždy ten magický pětibodový náskok a tím pádem set v pohodě dohrát. Problém nastal v setu 3 kdy jsme nechytli začátek a v koncovce nás zařízla soupeřova povedená série na servisu. Poslední set jsme se opět trochu hledali, ale hned jak jsme trošku bodově odskočili bylo rozhodnuto.

Sestava: N: pepa JAKUBernát B: Patěk,Gáma U: Bejk S: Míra BENYšuj a já L: Radim

 

Poznámky:
- Pár týdnů po skončení Mistrovství světa ve volejbalu se vyrojila spousta teorií o tom kudy se bude ubírat světový volejbal, nicméně Rájec přišel s taktikou, kterou zatím asi nikdo nezkoušel. Pokud byl Bejk(universál)v přední řadě nechávali ho často bez bloku a pokud útočil zezadu blokovali ho vždy, většinou i 2. Tento plán možná zní zajímavě, ale úpně to soupeřům nevycházelo a v drtivé většině případů to skončilo bodem pro nás, možná protože útok na bezzblok je simulací rozsmečování a v tom Bejk vždy zazáří :-D

- Úkol splněn, samozřejmě nás hřeje spíš výsledek než předvedená hra, ale první výhra v sezoně za plný počet potěší a obzvláště proti Rájci. Tím pádem jsme to i kvalitně oslavili, nejdříve dobrým jídlem a pak dobrým pitím, jenže někteří až moc kvalitně, tím pádem většina hlášek se vytratila ve víru večera a proto je vynechána rubrika pod čarou.

- Za druhej zápas si zaslouží Gáma pochvalu, jelikož jako jedinej dokázal soupeře častokrát zablokovat a i na útoku si vedl slušně.

- Kluci z Rájce opět nezklamali(s přehledem si udrželi na špici čurinů v soutěži) a připoměli nám pár  skvostných kousků, jako například hra jak podat míč za co nejdelší dobu nebo jak ho nepodat vůbec a čekat až se podá sám a v neposlední řadě svůj výklad pravidel jak každé sporné rozhodnutí zvrátit na svou stranu, sice to tentokrát neovlivnilo moc bodů, ale rozhodčí jim to pořád občas zbaští, což teda moc nechápu. Nicméně pro nás je pozitivní, že už se tím nenecháváme nijak zvlášť rozhodit.

- Pavel si odbyl premiéru jako lodivod Átýmu a rovnou za plný počet z Hlučína, gratulace jen tak dále.

- V příštím a zároveň posledním kole tohohle roku hrajem s volejbalovou Kometou Brno a bylo by ideální udělat aspoň tři body, abychom dokončili slušně rozjetej podzim a v klidu se odebrat k zimnímu spánku.

 

 

Tomáš 'Blázen' Hrabec

 

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit