Share

Muži 31. a 32. kolo VS Drásov - TJ Sokol Střelice 4. 2. 2017

Předposlední domácí zápas, který se odehrál v naší „kopuli“ jsme nastoupili proti posledním Střelicím. Po minulém týdnu, kdy jsme dvakrát deklasovali Polanku za šest švestek, zněl úkol jasně: Znovu získat plnej počet pecek do tabulky a žít svůj sen o třetím místu. Povedlo se!

 

 

31. kolo VS Drásov TJ Sokol Střelice 3:0 (15, 22, 19)

Tradiční sraz v 9:00 v hale, chystání pohodlných křesílek pro naše věrné(tolerantní) fanoušky, věšení reklam našich vážených sponzorů, chystaní sítě a dalších hloupostí nezbytných ke hře. Kolem půl 10té zjišťuji, že naše řady prořídly z obvyklých 12-13 cápků na „pouhých“ 10 nezbedníků (tudíž si Mravenca nemohl dovolit otáčet čísla na počítadle ani malovat v zápisu). Omluvenku z porodnice předložil Miloš, kde bylo napsáno: „Když zaseješ, musíš taky sklidit“, budiž mu odpuštěno. Sice to byl v Sobotu jen planej poplach od Ivonky, ale následně v pondělí to vypuklo a máme na světě budoucí duo pro Tatran Poštornou (Gratulejeme šikovné mamince Ivonce ke dvojčátkům! A přejeme hodně radostí a málo starostí). To znamenalo, že se do hracího bazénu dostali i taková „esa“ jako já, kteří většinou leští lavičku a podávají mýdla. „Strejda“ Olaf si usmyslel, že bude předstírat smrtelnej kašílek a dá si voraz (ve skutečnosti vyšel novej datadisk k Zaklínačovi). Romáňo Hip Hop si řekl, že Střelice jsou pod jeho úroveň, a tak jel pod záminkou antibiotik balit broskvičky někam na mixy.

Tak konečně k průběhu zápasu. Nastoupili jsme v nekompromisní sestavě: Kokin obšťastňoval nahrávku, na účku se představil levej trojnásobnej strejda Pedros, hlavního lobaře obstarávala legenda Vektor a já v jeho stínu tiše drajvoval přes pásku, na blokátoru se usídlila živoucí legenda Krsoj a Frantatišek, na libereto byl vyslán Venca Konopník alias Java 350, protože Dejf byl vyslán do stejnokroje jako zbytek týmu, aby dyžtak pomohl na bloku nebo útoku. Dařil se nám servis, kterým Kokeš načal zápas 4-mi esy. Stalose  snad poprvé, že Kokin nezkazil první servis a dal rovnou eso. Soupeř byl zastrašen jakého to máme zabijáka na náhře a nepřihrál nic. I zbytek týmu se svým bídným servisem dost tlačil. Nám se naopak celkem dařilo přihrávat soupeřovo podání. Občas se nám podařilo čapnout nějakéj balon i v poli, což není zvykem. Jediné, co se nám nedařilo bylo zablokovat soupeřovi blockery. Výhra 3:0 byla zasloužená a mohlo se jít naposledy k Frantovi na gulášovku.

 

Mezi zápasy:
Franta nám oznámil, že kvůli Andrejkovi Babišovi ruší naše sobotní polední dýchánky s polívkou a pivečkem. Značně nás to rozhodilo. Přece jenom chodit na růžek, kde je zahuleno a stěny jsou slepeny papírem, není ideální. Po výborné gulášovce následoval zákusek a presíčko v naší oblíbené cukrárně Café Manuel, která kvůli nám otvírá dřív!

 

32. kolo VS Drásov - TJ Sokol Střelice 3:0 (10, 8, 19)

Druhý zápas posilněni pivečkem, guláškem, kavičkou a zakusečkem jsme se rozhodli, že se nám moc nechce a musíme to soupeři naházet co nejrychleji. Změna proběhla pouze na bloku a účku, kde se představila zkáza soupeřových smečí Stují a „přetrénovanej“ hopan Opičák. Stují hned ze začátku, jasně ukázal, kdo je pánem nad sití a znemožnil soupeřovi smečaře i blokaře. Trošku jsme polevili na servisu, ale soupeř měl problémy hlavně sám se sebou. Byla z toho jasná výhra 3:0 a dalších 6 bludišťáků na nástěnku. Mohli jsme jít s klidnou hlavou spát, ale někteří dali prostor kultuře a zúčastnili se maškarního plesu v Drásově a svými propracovanými kostými nalákali diváky na drásovský volejbal.

 

Příští sobotu 11.3 hrajeme v Holubicích. Zde už to bude jiné kafé a určitě ne Manuel. Musíme zabrat a zkusit obrat druhý tým tabulky o nějáké ty body. A za 14 dní se v Drásově můžete těšit na poslední domácí zápas proti favoritům z Buček, slibuji nahecovaný volejbal. Budeme potřebovat vaši podporu!

 

Pod čarou:
Moudro dne: Venca má generátor náhodných přihrávek. (Většinou špatně seřízený)
První krůček k vytouženému třetímu fleku jsme splnili!
Na druhý zápas nás bylo pouze 9(Dejf musel cosi dělat, tak si vzal propustku) a tak si Kotouč Pavel nemohl libovat v jeho oblíbené disciplíně – střídání.
Na náš zápas nám přijela zapisovat nejvíce bodující hráčka ženské extraligy. (Chtěla vidět pořádnej voliš a drásovské samečky v akci).
Vencu to na liberu slušně trefovalo a zvládl zápas dobře.
Do hlavy nedostal tentokrát Jara, ale Bejk.
Miloš už je trojnásobnej taťka, ale toho neomlouvá.
Kokin dal první servis zápasu a hned eso – nevídané.
Maškarní se povedlo, ani Nikča si neublinkla.

 

 

Jakub Bejk Olšar

 

 

 

 

 

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit