Share

Muži 33. a 34. kolo Nový Jičín - Drásov 16.3.2013

Poslední výlet v sezoně 2012/2013 do Nového Jičína, tentokrát bez zpoždění, zaspání a smrtící jízdy zběsilým tempem cestou necestou. Jen Carda se nestihl rozmyslet, jestli angínu má nebo ne. Nakonec to vyřešil šalamounsky – angínu nemá ve chvíli, kdy je bus už v Malhostovicích, takže zůstává doma :-)

33. kolo TJ Nový Jičín - VS Drásov 'A' 0:3 (-22,-24,-19)

Po nepříliš povedených minulých kolech chceme na hřišti beznadějně Nového Jičína konečně naplno bodovat. I když mají domácí jistý sestup a pravděpodobně i rozpad, oproti podzimnímu zápasu jsou posíleni o extraligové i ex-extraligové hráče ( celkem 3). První set se tradičně rozkoukáváme a přes taktickou radu Hagary ( prohrát první set, abychom zase neztratili vedení 2:0 ) ho i vyhráváme. Druhý set se rozkoukáváme o něco déle, přesto v těsné koncovce prodáváme zkušenosti. Ve třetím setu už koukali spíše domácí a jdeme si pro první 3 body :-).

34. kolo TJ Nový Jičín - VS Drásov 'A' 3:2 (21,-18,23,-24,11)

Natradičně bez polévky a piva nastupujeme do druhého špílu hladoví…….samozřejmě jen po dalších bodech. Začátek setu vypadá velmi slibně a vypracováváme si náskok 16:10, který už nejde ztratit. Pak přichází tragický blackout a do konce setu uhrajeme jen 2 body. Co se stalo? Jó, tak to nikdo neví.Po drobných obměnách v sestavě opět s přehledem hlídáme průběh druhého setu a tentokrát bez komplikací srovnáváme skóre. Pak už je zápas jako na houpačce a chvílemi to vypadá jako u žáků – kdo podává, ten vyhrává. Domácí zjistili, že výhra je v jejich silách a snaha se jim vyplatila. Porážku 3:2 si nikdo z nás asi za rámeček nedá a všichni se těšíme na závěr sezony o něco více.

Na druhou stranu nás v posledním kole čeká Hlučín, se kterým se budeme chtít poprat o třetí flek v tabulce. Snad nám to konečně proti chacharům ze severu na 100% vyjde.