Share

Muži 29. a 30. kolo Morávka - Drásov 'A' 23.2.2013

Další sobota a další delší výlet na sever Moravy. Sraz v 6h ráno. Sněhu po kolena. Nový busdriver má půl hodiny sekeru. Rally Drásov - Morávka má jasného vítěze. A když už jsem se svým Auriskem prohrál, aspoň jsem stihl kávu a neměl smrt v očích jako zbytek mužstva. A to kluci ani neviděli ven. Ostatně řidič skoro taky ne. První výhra…..žijeme :-)

TJ Lignum-Morávka - VS Drásov 'A' 3:1 (22,-22,21,21)

Do prvního zápasu nastupujeme netradičně v šesti lidech + libero. Na druhé straně je jich o jednoho víc, bo došli zapálení diváci a ještě zapálenější bubeníci, kteří od začátku buší a buší a buší a …..

Od začátku se hraje velmi vyrovnaný volejbal. Domácí se opírají hlavně o svého ústředního smečaře Bulka, který přijímá a útočí ze všech možných pozic. My naopak spoléháme na kvalitní servis a celkem se nám i daří bránit. Na útoku to ale je už trochu horší. Všechny sety mají velmi obdobný průběh, kdy se skóre přelévá z jedné strany na druhou. První prohraný set ještě Morávce vracíme, ale pak si nadšeně hrající domácí vybojovali koncovky setů č. 3 a 4 a odcházíme na polívku v poněkud rozpačité náladě.

TJ Lignum-Morávka - VS Drásov 'A' 3:2 (-14,-19,23,18,12)

Do druhého mače nastupujeme posilněni a rozhodnuti se poprat o nějaké body. Hned v prvním setu se nám daří Morávku celkem výrazně přehrát, solíme servis a na útoku to šlape jako hodinky s vodotryskem. Druhý set má obdobný průběh, těžíme z kvalitního příjmu a průběh setu bezpečně kontrolujeme. Ve třetím setu se lámal chleba. Celý průběh je velmi vyrovnaný a chybí jen kousek k vítězství, ale domácí ztratili veškeré zábrany a urvali koncovku nejtěsnějším rozdílem. A jak je naším dobrým zvykem, z vedení 2:0 je tu rázem prohra 2:3 :-(. Kluci z Morávky se nadechli k velkému výkonu, na který jsem již nedokázali zareagovat a musíme se spokojit s bodíkem sirotkem.

Pár poznámek k zápasům :
Kauč poprvé promluvil až v Morávce, ale stálo to za to: "Tady nás sežerou vlci" ( narážka na geografickou polohu Morávky ) a "Takhle jezdí hasiči k ohni" ( již zmíněná rally ).
S Kokinem máme novou konkurenci, Hagara v průběhu 2. zápasu projevil zájem o post nahravače ( nutná podmínka = příjem do čtverečku ).
V Morávce je pěkná hala a skvělá atmosféra.
Po dlouhé době česnečka, která viděla česnek i jinak, než z rychlíku.