Share

Muži 27. a 28. kolo VS Drásov 'A' - TJ Sokol Šlapanice u Brna 'A' 16.2.2013

Po delší době nás čekal dvojzápas v domácím prostředí. Zavítal k nám nováček II.ligy Sokol Šlapanice, který nám v podzimní části sebral 4 body a měli jsme jim tedy co vracet. Navíc náš lodivod v prognóze počítal s plným počtem bodů, takže o motivaci bylo postaráno. Po zkušenostech ze Šlapek jsme jen poschovávali všechny mopy, ručníky, hadry a jiné utěráky, abychom vše stihli do tmy odehrát.


VS Drásov 'A' - TJ Sokol Šlapanice u Brna 'A' 3:1(-15,19,21,20)

Naše motivace se projevila hned v prvním setu, který jsme projeli na plné čáře. Kluci ze Šlapek na nás byli nahecovaní evidentně ještě víc, než my na ně a vše jim vycházelo od prvních míčů na jedničku. Naopak naše hra postrádala lehkost a uvolněnost a jen jsme přihlíželi, jak nám soupeř dělá díry v podlaze. Naštěstí jsme v Drásově samí zkušení borci a proto jsme reagovali změnou taktiky ze „smrt Šlapanicím“ na „namlsat a zaříznout“. Od druhého setu se naše hra rapidně zlepšila, přitlačili jsme na servu i obraně, přidali důraz na útoku a obraz hry se rázem změnil v náš prospěch. Zbylé sety se nám podařilo dotáhnout do vítězného konce a došli jsme si pro první tři body ve velmi vyrovnaném utkání, plném dlouhých výměn.

 

VS Drásov 'A' - TJ Sokol Šlapanice u Brna 'A' 3:1(-14,21,23,23)

Na druhý zápas jsme nechtěli nic podcenit. Proto jsme si neodpustili ani polívku, ani pivo a přípravu jsme završili hromadným přesunem do místní kavárny s presovačem na pišingr. Rozcvičky pravidelně prohráváme, takže nás další v řadě netrápila. Navíc se osvědčila taktika z prvního zápasu a první prohraný set byl v podstatě v plánu. K naší spokojenosti měl druhý zápas podobný průběh jako první, jen se časteji míchalo se sestavou, aby se diváci nenudili. Skóre se většinu zápasu přelévalo nahoru dolů, ale naštěstí jsme si vždy pohlídali koncovky setů. Velmi bojovný zápas ukončil Jara děsnou deskou a kluci ze Šlapanic tak odjeli domů nezatížení jediným bodem.

 

Pár poznámek k zápasům:
Získali jsme plný počet bodů….HURÁ
Nehráli jsme tiebreak……HURÁ
Miloš si zvedl dávky.
Kadlc zalil jen asi třikrát, a to jsme na něj tak trénovali.

 

Ondřej "Olaf" Hökl

fotil Drahoš Šikola

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit