Zleva nahoře: Kateřina Votavová, Hana Klusková, Kateřina Provazníková, Adéla Brázdová, Adéla Vojancová, Nikola Málková, Barbora Jelínková, Petra Mezuláníková
Zleva dole: Emil Čupera (trenér), Veronika Němcová, Adéla Kubová, Zuzana Landori, Eliška Veselá, Petr Málek (trenér)

 

S ohledem na změnu věkových kategorií v soutěžích děvčat se z kadetek uplynulé sezóny staly v nové sezóně juniorky, i když v kadetkách měly původně zůstat ještě další sezónu. Děvčata si v uplynulé sezóně vedla více než zdatně. Převážnou část byla vedoucím týmem a až po finále skončila na celkovém 2. místě. Navíc družstvo startovalo v náročném Českém poháru, kde byla účast spojena i s přenocováním. Po sezóně odehrála řadu vesměs vítězných přípravných zápasů a zvítězila i na turnaji v Předklášteří. Za těmito výsledky stojí několik skutečností - kádr družstva spolu hraje již od minivolejbalových let, v družstvu panuje příkladná soudržnost a přijetí náročného tréninkového režimu. Nezanedbatelná je účast na všech akcích oddílu včetně pomoci při trénování v mladších věkových kategoriích.
V sezóně 2019/2020 družstvo startuje v krajském přeboru juniorek, kde bude výrazně nejmladší. Minimálním cílem je umístění v horní polovině tabulky a sbírání zkušeností v náročnější soutěži. Před sezónou bylo družstvo doplněno dvěma hráčkami z VK KP Brno, které se již zúčastnily letního soustředění. Trenéry zůstávají Emil Čupera a Petr Málek.


Emil Čupera, trenér družstva

 

Družstvo juniorek