II. liga mužů: TJ Morávka - VS Drásov 3:0 (22,23,22) a 2:3 (28,-23,22,-22,-16)

Poslední dvojzápas podzimní části sezóny. Přímý souboj o 3. místo. Strečink před večerním tanečkem. --- Říkejte tomu, jak chcete. Prostě se jel hrát volejbal do Morávky.

Odjezd v 5:45 nezůstal bez oběti. Nejmenované libero zaspalo, a tak mu v rámci urychlení odjezdu stavěl minibus přímo u domu. To jsou vymoženosti. Jen aby se tento nešvar nerozšířil.

První zápas žádná sláva. Sice jsme prohrávali až v koncovkách a docela fungovala přihrávka, na útoku jsme však byli marní jak Prušáci u řeky Marny. O 8 hracích bodů míň => o 3 tabulkové body míň.

V Morávce má volejbal dobré zázemí. Atmosféra podporovaná bubny je fajn zpestření. Skvělé je rovněž občerstvení, které ad hoc funguje v rámci zápasů na galerce tělocvičny. Takže pivo, polívku nebo párek můžeme mít klidně do 10 minut od skončení utkání.

Druhé klání opět rozhodovaly bez výjimky koncovky. Kvalitu volejbalu nedokážu posoudit, ale asi to nebylo až tak zlé. Přihrávka docela fungovala, jen ten útok a obrana společně se hrou v poli po bodech nevoněly. Celkově vydřené vítězství v tajbrejku, ačkoliv Bejk na mečbol zvolil raději netypický útok do sítě, a vzít to na sebe tak musel o ztrátu později Adulka kvalitním servisem, jenž byl poté na síti spolehlivě zamáčknut pod nohy soupeře. Vědom si faktu, že volejbal je nekontaktní sport, nezapomněl Adulí posléze nasypat alespoň divákům.

Následoval přesun do Brna, kde jsme měli mít večírek v podniku U Dřeváka. Hádáte správně, název odkazuje k našemu hernímu stylu. Na žádnej ťukec nemáte, jste dřeváci, a proto taky hrajete okres. Kdyby koučoval Pepík Hnátek volejbal v Drásově, určitě by nám to stejné říkal před každým zápasem.

Večůrek byl zapit důstojně a i ztracený DJ byl nakonec nalezen. Teď nás čeká krátký zimní spánek, ze kterého budeme probráni až 11. ledna výjezdem do Ostravy. 18. ledna sehrajeme první domácí utkání roku 2020 s Palkovicemi. Jelikož se čínský lunární kalendář počítá až od 25. ledna, nemusíte mít strach z přicházejícího roku kovové Krysy. Staré dobré Prase nám sedí víc. Dobrou.