II. liga mužů: Drásov - Šlapanice 3:0 (19,26,18) a 3:1 (23,-22,21,23)

Teorie psaní zápasových článku je taková, že autor počká, až se křivka paměti zápasu protne s křivkou nálady k tvorbě článku (nesmějte se a radši se podívejte na první obrázek pod textem). Optimální doba k psaní článku je tedy nějakých 30 hodin po skončení zápasu, tj. v neděli cca ve 20 hodin večer. To odpovídá. Autor si stále ještě je schopen pamatovat více momentů ze zápasu než jen Bejkovo podání do zdi, Baldovu srážku s Kokinem nebo druh polívky U Císaře pána. Zároveň ho vzpomínka na povinnost sepsání článku neděsí jak Olafa hovory o automobilce Hyundai. Idea je taková, že si za nedělního večera autor sedne ve vytahaném tvídovém saku se záplatama na loktech a se skleničkou dobrého brandy k psacímu stroji, na kterém za zvuků praskání hořícího dřeva v přilehlém krbu na první pokus metodou ledovce (tedy většinu zvrhlých myšlenek nechá ležet pod hladinou společenské důstojnosti) sepíše stručnou, jasnou a výstižnou reportáž sobotního utkání. Toliko teorie, tedy dle obrázku situace průniku dvou výše zmiňovaných křivek. Nejednoho však může zmást existence dvou průniků daných křivek. To jest i případ autorův. První průnik vyjadřuje situaci, kdy společenský užitek z článku je maximální, tedy součin hodnot křivek je ve svém maximu. Fachidiocie autora však leckdy vede k popletení průniků, což znamená, že článek je psán za situace druhého průniku, tedy nějakých 70 hodin po dohrání zápasu, obvykle ve 23 hodin večer v pyžamu, se sklenicí zející prázdnotou a se zvukovým doprovodem pod okny štěkajících hladových psů. Paměť je v tu chvíli ve velmi regresivním stavu a nálada jakbysmet. Metodu převráceného ledovce vysvětlovat asi není nutno. Toť vysvětlení mizerné kvality zdejších článků, tohoto nevyjímaje.

Sobotní zápasy se Šlapanicemi byly každopádně relativně povedené. Ranní špíl byl docela bezproblémový, jen ve druhé sadě jsme si se soupeřem vyměňovali několikabodové šňůry na servisu. Oplývali jsme ale lepším servisem, příjmem i útokem, což je k výhře postačující kombinace.

Odpolední utkání už bylo o poznání vyrovnanější. Soupeř se rozčapal v poli a my několikrát nedokázali otočit jeho podání. Nakonec jsme naštěstí potvrdili roli favorita a tři body urvali pro sebe. Návrat ztraceného lomničského syna Opičáka nám v situaci, kdy chyběl Venca i Lukáš, dost pomohla. Jeho patentovaný útok „přes jednoblok“ sice trenéra Mrkose dráždíval k nepříčetnosti, nutno říct, že je však ve volejbalovém světě nejen ojedinělý, ale i velmi úspěšný.

Pár poznámek navíc. Trhač drží tzv. Movember, jenž se vyznačuje tím, že si muži (ženy mohou samosebou také) po celý listopad neholí knír (a myslím tím… aha, to se nehodí, nic jsem neřekl). Dozvěděl jsem se, že jistá skupinka fanoušků se v sobotu na zápase sázela, zdali Trhač Movember drží, nebo ne. Tak majestátní jeho knír je.

Přejděme k druhému obrázku – paralelou Baldova útěku před podáním z říše zvířat. Jako správný univerzál se Balda v zadní pozici schovával před podáním. To však letělo ve směru jeho cesty, proto se najednou Balda ocitl v pozici zběsilého úprku před blížícím se kulatým nesmyslem. Útěk se však nepodařil a Baldu tak „něco kouslo do zadku“, jak by řekl Forrest Gump. Dle nejbližších svědků situace Balda po zásahu trousil něco jako „okamžitě mi vyndejte tu věc z trenek“ a „maminka vám vyhlásí válku“. Nabízí se řečnická otázka, zdali to nebude jak s tím vtipem o policajtovi, co špatně pochopil radu ke zvýšení přitažlivosti žen a umístil si tak do trenek bramboru obráceně.

Tuto sobotu máme volno, přespříští hrajem v Brně-Komárově, o týden později máme doma Nový Jičín a půlsezónu zakončíme v půli prosince výletem do Morávky.

Není k dispozici žádný popis fotky.Na obrázku může být: outdoor a nature