II. liga mužů: Drásov - Holubice 0:3 (-22,-22,-19) a 0:3 (-22,-22,-20)

II. liga mužů: Blue Volley Ostrava - Drásov 2:3 (-21,-23,14,23,-10) a 3:1 (23,17,-18,22)

II. liga mužů: Drásov - Holubice 0:3 (-22,-22,-19) a 0:3 (-22,-22,-20)

Již předminulou sobotu jsme sehráli dvojzápas s Holubicemi. Dopadl bezbodově, proto se ctěné čtenářstvo lačnící po shrnujícím článku dočkalo až dnes. Druhý úhel pohledu, tedy názor, že svalovat vinu za odkládání sepsání článku na prohru je odporný alibismus, autor důrazně odmítá a odvolává se přitom na Franze Werfela a jeho povídku "Ne vrah, zavražděný je vinen".

Každopádně jsme s Holubicemi nedokázali vyhrát ani set, ačkoliv jsme byli čtyřikrát blízko a rozhodovalo se až v koncovce. Na uhrané body zápas skončil 127:150, na přidělené body 0:6. Život není fér, zpovykaní mileniálové, zvykejte si, řekli by nám nejspíš naši prarodiče či jejich děti. Na druhou stranu šlo o relativně pohledný volejbal (jasný, těch pár cápků v oknostylových dresech tu pohlednost kazilo, proto píšu relativně, chytrolíni).

II. liga mužů: Blue Volley Ostrava - Drásov 2:3 (-21,-23,14,23,-10) a 3:1 (23,17,-18,22)

And now for something completely different. Tuto sobotu jsme se vydali Pavlobusem na utkání do Moravskoslezska. Krom Lukyho, jenž se rozhodl radši netahat své syny do kraje razoviteho, a Domina st., který naopak odcestoval splnit si svůj celoživotní sen, tj. zkouknout naživo slavného bruselského čůrajícího chlapečka, jsme byli komplet.

První zápas jsme začali dobře, po dvou vyhraných setech jsme však nebyli schopni mač ukončit a museli si zahrát o rozhodující bod v tajbrejku. Může za to samozřejmě Venca, protože zahlásil "máme bod", což se z důvodu volejbalové pověrčivosti po zisku dvou setů zásadně nesmí vyslovit. Jako fakt nesmí. Nikdy.

Tajbrejk jsme ale díky Kokinově úvodní šňůře na podání vyhráli. Balda v šatně vyjádřil zájem o nafocení hanbatého kalendáře jen v botech a nákolenkách, nápad však padl na drobné, téměř nepodstatné technikalitě. Nikdo by o něj neměl zájem. Ševče, drž se svého kopyta, říká klasik. A nehledej v tom dvojsmysly, ševče Baldo! Samotný Balda však oba zápasy hrál na útoku výborně. Nebýt toho, že od prvního setu nedokázal dát podání, jménem Volejbalového sdružení Drásov bych navrhnul přejmenovat Zlín na Gottbaldov tak, aby nesl jméno nejen legendárního zpěváka, ale i našeho účkaře. Smůla, nic nebude.

Klání druhé se dařilo již míň. Především nám nechodilo podání, jež jsme zhusta kazili. Provázek si školácky povodil rozhodčí, kteří si nejenže nevšimli jeho zadní lokace při bloku, ale nedokázali posléze i přes značnou snahu tuto chybu v zápisu postavení objevit a posléze se ztrapnili chybným odpískáním chybného postavení. Urvali jsme tedy jen třetí sadu a celkově odjížděli s nemastnými neslanými dvěma body.