VS Drásov : Volejbal Ostrava - 0:3, 3:1

V sobotu jsme sehráli první dvojzápas sezóny. Soupeřem nám byl Volejbal Ostrava, tým, jenž v loňské sezóně skončil před námi na stříbrném místě.

První zápas jsme vůbec nezvládli. Problémy jsme měli především na příjmu, kde byla Ostrava naopak téměř bezchybná. V moderním výkonnostním volejbalu, o který se (marně) snažíme, hraje aspekt podání a příjmu většinou rozhodující roli, proto jsme v tomto utkání neměli nárok na body a byla z toho prohra 0:3.

Klání druhé bylo od začátku o poznání lepší. Změnili jsme cíl našeho podání, odstranili chyby v mezihře a zkvalitnili obranu sítě. Výsledkem byl stav 2:0 a vidina jednoduchého vítězství. Ve třetí sadě jsme však ztratili počáteční sedmibodový náskok, a museli tak opět měnit strany. Čtvrtý set měl podobný průběh, tentokrát ovšem z druhé strany. Ostravu jsme především díky kvalitnímu servisu celého týmu dohnali někdy v půlce setu a od té doby se již neohlíželi. Vítězství 3:1 a relativní spokojenost.

K fotce: Balda u oběda demonstroval svou proslulou šikovnost způsobem neotřelým. Otevřel láhev od piva tak (ne)obratně, že víčko odletělo přímo do hrnce s polévkou. Najít ho v něm mu pak zabralo několik minut (no vlastně jej nakonec našel a vytáhl až hladový kouč), proto jsme mohli využít příležitosti a tento moment učinit nesmrtelným pořízením fotografie (credits: Šperhas). Nečekali jsme však, že Lukáš tento vtipný moment zmuchlá a následně zahodí jak papír od sekaný svou horizontální fotobombou.

Příští týden razíme na sever do Palkovic. O týden později 19. 10. přivítáme doma Kojetín.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, people eating, people sitting a food